W życiu każdej z nas przychodzi taki moment, kiedy zauważamy, że skóra naszej twarzy nie wygląda już tak, jak powinna. Młodość przemija i niestety nie jesteśmy jej w stanie zatrzymać. Rozglądamy się za sposobami, które pozwolą nam wyglądać lepiej, ale te mało inwazyjne nie przynoszą tak naprawdę żadnego efektu. Całkiem innym zabiegiem jest lifting twarzy. Dzięki niemu nasz wygląd może znowu być taki, jaki chcemy żeby był.

 

Kto jest dobrym kandydatem do liftingu?

Lifting twarzy może wykonać kobieta lub mężczyzna, którzy przekroczyli już 30 rok życia i widzą znaczną utratę jędrności twarzy. Zabiegu takiego nie wykonuje się wcześniej, przed 30 rokiem życia, bowiem wtedy po prostu nie jest jeszcze potrzebny. Owszem, przed trzydziestką można mieć już zmarszczki, ale skóra jest jeszcze wystarczająco jędrna i napięta. Zanik jędrności pojawia się dopiero później.

Żeby wykonać lifting twarzy, nasza skóra musi być wystarczająco gruba i odporna. Operacji nie wykonuje się u kogoś, kto ma cienką i niezdolną do regeneracji skórę. Jeżeli istnieje ryzyko, że na skórze pojawią się przerostowe blizny, zabieg również nie powinien być wykonywany. Oczywiście miejsca cięć są zlokalizowane tak, aby były jak najmniej widoczne, ale nie zmienia to faktu, że i tak wolelibyśmy uniknąć dodatkowych defektów urody.

Lifting twarzy z zasady nie jest przeprowadzany w celu usunięcia zmarszczek, więc nie one powinny być powodem chęci poddania się operacji. Zmarszczki można bardzo skutecznie usunąć przy pomocy Botoxu czy wypełniaczy. Lifting twarzy służy w głównej mierze do naciągnięcia struktur twarzy i zmniejszenia ilości skóry, jaka się na niej znajduje. Dlatego też idealnym kandydatem do zabiegu jest osoba, która boryka się właśnie z takimi problemami.

 

Jak wspomóc efekty zabiegu?

Wynik końcowy u każdej z nas jest sprawą indywidualną, osobiste zdolności regeneracyjne skóry sprawiają, że w niektórych przypadkach dla zachowania młodości na długie lata wystarczy krem, w innych natomiast trzeba wykonać lifting twarzy, bo skóra dosłownie spływa z czaszki. Kosmetyki mogą być pomocne do pewnego wieku, później jednak proces degradacji twarzy postępuje tak szybko, że zewnętrzna ani wewnętrzna pielęgnacja nie będą go w stanie opóźnić. Jedynie zabiegi chirurgiczne, takie jak lifting twarzy, pozwolą nam zaobserwować natychmiastowe i co najważniejsze trwałe efekty w postaci bardziej napiętej i gładszej skóry. Jednakże kiedy już go wykonamy, wspomaganie się kosmetykami jest jak najbardziej wskazane.

Można używać kosmetyków, które dodatnio wpływają na zagęszczenie skóry twarzy, masować twarz, wykonywać ćwiczenia jogi twarzy, które wzmocnią mięśnie i jednocześnie napną skórę, a także korzystać z derma rollera, który pozwala na osiągnięcie bardzo dobrych efektów. Derma roller sprawia, że skóra lepiej przyjmuje składniki odżywcze, jest bardziej jędrna, produkuje więcej kolagenu i elastyny, a także szybciej się regeneruje. Dodatkowo można używać olejków o właściwościach ujędrniających oraz zabiegów gabinetowych, które wpłyną dodatnio na skórę.