Niesatysfakcjonujący rozmiar biust jest bardzo częstą przyczyną kobiecych kompleksów. Przyjęło się, że to właśnie piersi są jednym z najważniejszych wyznaczników kobiecości, jednak nie każda z pań została obdarzona wymarzonym dużym biustem.

 

Rekonstrukcja piersi po operacjach onkologicznych

Zgodnie z aktualnymi statystykami 20% ze zdiagnozowanych przypadków nowotworów złośliwych to rak piersi. Zachorowalność na ten nowotwór jest wśród kobiet coraz większa. Często okazuje się, że jedyną szansą na ocalenia życia jest mastektomia. Naukowcy zwracają także uwagę na to, że w przypadku kobiet obciążonych wysokim ryzykiem zachorowania na raka piersi, mastektomia pozwala na ograniczenie zagrożenia z 50-70 do 1%. Dla kobiet decydujących się na usunięcie piersi ze względu na zdiagnozowaną chorobę nowotworową bądź wysokie ryzyko jej wystąpienia szansą na zachowanie ważnego atrybutu kobiecości są implanty biustu. Zabieg rekonstrukcji piersi po mastektomii ma ogromne znaczenie nie tylko z uwagi na wygląd kobiet, lecz przede wszystkim ze względu na jej samopoczucie psychiczne.

 

Asymetrie piersi

Znaczna część kobiet ma niesymetryczny biust. Wynika to przede wszystkim z czynników genetycznych, ale pewne znaczenie mają także zmiany hormonalne, przebyte ciążę, karmienie piersią oraz menopauza. Drobne różnice w wielkości piersi nie stanowią żadnego problemu, jednak duża asymetria wpływa negatywnie na wygląd kobiety, a także stanowi przyczynę dyskomfortu wynikającego na przykład z trudności w doborze odpowiedniego biustonosza. Zastosowanie różnej wielkości implantów pozwala na wyeliminowanie asymetrii, a tym samym przywraca kobiecie poczucie własnej atrakcyjności i poprawia komfort życia.

 

Mały biust

Najważniejszą przyczyną decyzji o powiększeniu piersi jest jednak niezadowolenie z dotychczasowego rozmiaru swojego biustu. Za wielkość piersi odpowiadają przede wszystkim geny, jednak zdarza się, że dochodzi do utraty tkanki gruczołowej z powodu karmienia piersią albo znacznego spadku masy ciała. W obu przypadkach możliwe jest uzyskanie satysfakcjonującego rozmiaru piersi poprzez wykonanie zabiegu powiększającego. Biust można powiększyć o kilka rozmiarów, jednak zwraca się uwagę na to, aby był on dostosowany do sylwetki danej kobiety, a przede wszystkim do budowy jej klatki piersiowej.