Chcesz schudnąć bez wysiłku i w szybkim czasie? Masz problem z brzuchem, bo to na nim zlokalizowała się spora ilość tkanki tłuszczowej? Z pewnością zastanawiasz się nad zabiegiem odsysania tłuszczu z brzucha? Dobrze trafiłeś, zanim zdecydujesz się, żeby go wykonać, zweryfikuj, czy aby na pewno możesz to zrobić.

 

Liposukcja nie jest dla każdego

Nie łudźmy się, to, że przytyć może każdy, nie oznacza, że każdy pozbędzie się swojego tłuszczu w taki sam sposób. Jedni ludzie nie są w stanie schudnąć na diecie, bo nie mają do tego wystarczającego samozaparcia albo możliwości. Inni nie wyobrażają sobie spalania tkanki tłuszczowej przez ćwiczenia, bo ćwiczyć nie mogą albo nie chcą. Jeszcze inni chcieliby wykonać odsysanie tłuszczu z brzucha, ale nie jest to dla nich wskazane. Poniżej znajduje się lista przeciwwskazań do zabiegu. Osoby, które odnajdują siebie na tej liście, nie mogą poddać się zabiegowi liposukcji.

 

Liposukcji brzucha nie wykonasz, jeśli:

 • Cierpisz na choroby endykronologiczne.
 • Jesteś otyły(a).
 • Masz przepuklinę lub osteoporozę.
 • Cierpisz na stwardnienie rozsiane czy epilepsję.
 • Cierpisz na nowotwór (liposukcja możliwa jest dopiero 5 lat po skończonym leczeniu).
 • Posiadasz słabą krzepliwość krwi i problemy skórne, a także masz skłonność do powstawania blizn.
 • Posiadasz implanty albo obce ciała w obrębie brzucha.
 • Cierpisz na choroby bakteryjne czy wirusowe.
 • Jesteś osłabiony, masz gorączkę i nieprawidłowe wyniki badań.
 • Przyjmujesz leki hormonalne.
 • Masz rozrusznik serca.

Przed zabiegiem lekarz wykona dokładny wywiad i zleci wykonanie niezbędnych badań, ale Ty musisz pamiętać, żeby nie zatajać przed nim faktów, które mogłyby wykluczyć Cię z wykonania zabiegu. Nie warto ryzykować, piękne ciało nie jest najważniejsze, w momencie, kiedy można mieć do stracenia znacznie więcej – zdrowie lub nawet życie.

Podane wyżej przeciwwskazania uniemożliwiają Ci odsysanie tłuszczu z brzucha. Jeżeli znajdujesz na liście swoje problemy, zastanów się, czy nadmiaru tkanki tłuszczowej nie możesz usunąć w inny sposób, np. za pomocą ćwiczeń czy aktywności fizycznej. Czasami bywa tak, że niemożliwy do usunięcia tłuszcz, tak naprawdę „podda się”, jeżeli tylko sumiennie zabierzemy się za jego spalanie. Liposukcja brzucha może być wykonywana tylko wtedy, kiedy nie da się tłuszczu usunąć inaczej, albo człowiek jest zdrowy i po prostu na taki sposób się decyduje.

 

Co ryzykujesz, omijając przeciwwskazania?

Gdybyś jakimś cudem ominął przeciwwskazania, mogłoby się to skończyć problemami z sercem, układem krążenia, bliznami, które nie chcą się zagoić, napadem padaczki, krwawieniami, zakażeniem, bądź uszkodzeniami tkanek. Takie ewentualności zagrażałyby bezpośrednio Twojemu życiu, więc lepiej jest dmuchać na zimne i stosować się bezwzględnie do tego, co zaleci lekarz. Jeżeli tak postąpisz, liposukcja brzucha będzie zabiegiem bezpiecznym i maksymalnie efektywnym, Ty będziesz się czuć zdrowo i dysponować pełnią sił.