Kobieta z natury ma większą ilość tkanki tłuszczowej. Dodatkowo tkanka ta nie jest rozłożona równomiernie. Większa jej ilość zlokalizowana jest na biodrach, udach i pośladkach. Jeżeli kobieta nie uprawia aktywności fizycznej, niezdrowo się odżywia, albo nie daj Boże ma problemy hormonalne – bardzo prawdopodobne jest, że prędzej czy później będzie miała problem z dodatkowym tłuszczem w okolicach bioder. Na jego nadmiar pomoże tylko odpowiednia aktywność fizyczna, zdrowa dieta i liposukcja bioder.

 

Tłuszcz na biodrach – zmora płci pięknej

U mężczyzn dodatkowy tłuszcz lokalizuje się zazwyczaj w okolicach brzucha. Popularne „mięśnie piwne” stały się już powodem do żartów, wzmożonych ćwiczeń, a nawet operacji chirurgicznych. Panowie jednak rzadko kiedy tyją w biodrach, tak więc ich liposukcja dotyczy głównie płci pięknej.

W młodym wieku tłuszcz nie odkłada się tak, z racji na dość aktywny tryb życia, wystarczy jednak duże wahanie wagi, ciąża czy upływające lata, a szerokość naszych bioder zaczyna powodować kompleksy. Walka z tłuszczem zlokalizowanym w tych okolicach jest bardzo nierówna. Mimo ogromnych starań, „boczki” są nadal.  Gdyby nie liposukcja bioder, wiele polskich i zagranicznych gwiazd nie wyglądałoby tak dobrze, jak wyglądają. Na szczęście zabieg taki nie jest zarezerwowany wyłącznie dla śmietanki towarzyskiej, może go wykonać każda kobieta, u której nie stwierdzono przeciwwskazań.

To, że płeć piękna w naszym kraju, zaczyna coraz bardziej tyć, nie jest niczym nowym. Problem ten bierze się nie tylko z kwestii niewłaściwej diety i braku aktywności, ma również swoje podłoże w genetyce oraz w tym, jak człowiek wygląda w wieku dziecięcym. Jeżeli byłaś pulchnym dzieckiem, masz znacznie więcej komórek tłuszczowych, niż Twoje rówieśniczki, które jako dzieci były bardzo szczupłe. To zaś oznacza, że zgromadzony w Twoim organizmie magazyn, jest bardzo pojemny i zmieści naprawdę dużo tłuszczu. Jeżeli zaczyna się proces tycia, którego nie można zahamować naturalnie, liposukcja bioder i problemowych części ciała, jest właściwie jedynym sposobem na zatrzymanie tego niszczącego procesu.

Raz usunięte komórki tłuszczowe sprawiają, że Twój „magazyn” jest coraz mniej pojemny. Tłuszcz nie ma się gdzie odkładać, a Ty nie tyjesz. Czy będziesz tyć, czy nie i czy Twoje biodra pozostaną szczupłe, możesz ocenić patrząc na swoją mamę czy babcię, jeśli one z biegiem lat nabywają tłuszczu w biodrach, Ciebie również może to czekać. Rozpraw się w nim, zanim da o sobie mocniej znać.

 

Odpowiedni wiek do liposukcji bioder – jaki?

Jeżeli zdecydujesz się na liposukcję bioder w dość młodym wieku, bardzo prawdopodobne jest, że będziesz nadawać się do zbiegu znacznie bardziej niż wtedy, kiedy będzie on już koniecznością. W wiekiem zapadamy przecież na różne choroby, a te stanowią poważne przeciwwskazania, przy których odsysanie tłuszczu z bioder nie może być już wykonane. Liposukcję możesz więc spokojnie wykonać nawet w wieku 30 lat.