Zmartwieniem wielu kobiet są widoczne na ramionach niedoskonałości charakteryzujące się nadmiarem zgromadzonego tłuszczu. Ukrywane pod luźną odzieżą często ograniczają nas w skompletowaniu wymarzonej garderoby. Niezwykle trudno jest poradzić sobie z masywnością i znaczącym rozmiarem ramion stosując diety, czy nawet uprawiając sport z uwagi na brak oczekiwanych efektów. W tym przypadku warto skorzystać z rozwiązań jakie daje nam chirurgia estetyczna i liposukcja ramion.

 

Na czym polega liposukcja ramion?

Liposukcja to zabieg polegający na odessaniu zbędnego, zalegającego tłuszczu, jaki zalega w obrębie ramion. Nie można jednak mylić liposukcji z metodą leczenia otyłości, czy też z metodą odchudzania. Jest to jednak w pewnym stopniu metoda wyszczuplenia, a także modelowania ciała. Liposukcja jest zalecana w przypadkach, gdy skóra pacjenta jest jeszcze jędrna, oraz tkanka tłuszczowa nie jest zbyt duża. Nie można zapominać, że liposukcja jest zabiegiem chirurgicznym, który ma charakter inwazyjny. Podobnie jak inne zabiegi chirurgii przed zabiegiem tym konieczna jest konsultacja ze specjalistą.

 

Trwałe efekty i rezultaty

Liposukcja ramion jest zabiegiem polegającym na usunięciu zalegającego tłuszczu z górnych części ciała. Zabieg jest przeprowadzany od wewnętrznej części ramion, czyli od strony tricepsów. Jest to zabieg, który zazwyczaj wykonywany jest pod całkowitym znieczuleniem. Czas zabiegu najczęściej wynosi od 1 do 2 godzin. Jest kilka metod przeprowadzania liposukcji, jednak w przypadku ramion najczęściej stosowaną jest metoda mokra zwana również body-jet. Podczas tego zabiegu skóra nacinana jest w miejscach zgięć. Przez otwory wprowadza się małą rurkę z tworzywa sztucznego znaną także, jako kaniulę. Następnie do organizmu wprowadza się specjalny roztwór w postaci fluidu, który ma za zadanie rozpuścić tkankę tłuszczową. Z wprowadzanym roztworem do ciała dostaje się adrenalina, która ma za zadanie zmniejszenie krwawienia wewnątrz ciała. Ta technika przeprowadzania liposukcji w dużym stopniu skraca czas przeprowadzania zabiegu, a także okres rehabilitacji.

Kolejnym rodzajem liposukcji ramion jest metoda wodna. Do najważniejszych zalet korzystania z tej metody można zaliczyć fakt, iż podczas zabiegu pacjentka jest cały czas w pełni świadoma i może uczestniczyć w zabiegu poprzez podejmowanie decyzji o zmniejszeniu lub powiększeniu obszaru zabiegu. Podczas zabiegu tłuszcz jest rozpuszczany przez wprowadzony fluid, a nierozbijany mechanicznie, co zmniejsza ilość zastosowanych środków znieczulających. Sam środek znieczulający może być podany wraz z fluidem. Ta metoda umożliwia usunięcie większej ilości tłuszczu niż w przypadku tradycyjnych metod liposukcji ramion.